U okviru zajedničkog projekta sa Agencijom za bezbednost saobraćaja predstavnici opštine Bogatić juče su uručili 60 autosedišta za najmlađe sugrađane. Roditelji i budući roditelji, koji su aplicirali za autosedišta, imali su priliku prisusutvuju i obuci o pravilnom korišćenju autosedišta, ali i da čuju koliki je značaj njihove upotrebe u slučaju nezgode. Reč je o autosedištima koja je moguće koristiti od trenutka kada dete počne samostalno da sedi, pa sve dok je u zakonskoj obavezi da koristi autosedište.
Ovo je jedan u nizu projekata koji opština Bogatić sprovodi zajedno sa Agencijom za bezbednost saobraćaja, u cilju povećanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju.
Prisutnima se obratio predsednik Skupštine opštine Bogatić, Dragoslav Josipović, a sedišta su uručili zamenik predsednika opštine Teodor Teodorović i pomoćnik predsednika, Ivan Ostojić.














