U Loznici je juče u hali „Lagator“ počelo Balkansko prvenstvo u boksu u juniorskoj, omladinskoj i seniorskoj konkurenciji za žene i muškarce. Učestvuje 190 takmičara iz trinaest zemalja – Srbije, Moldavije, Severne Makedonije, Crne Gore, Ukrajine, Austrije, Grčke, Rumunije, Albanije, Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Bugarske.
To je za 30 takmičara više nego na prošlom prvenstvu. Tokom prvenstva biće održane 133 borbe, juče ih je bilo 16, finale u juniorskoj konkurenciji zakazano je za četvrtak, kada će biti održano sedamnaest borbi, u petak je finale u omladinskoj konkurenciji, a biće održano 19 borbi. U subotu je finale za seniore i seniorke, a biće održana 21 borba.
Šampionat je sinoć svečano otvoren uz prigodan kulturno-umetnički i zabavni program. Predsednik Bokserskog saveza, Nenad Borovčanin pozdravio je učesnike i istakao da mu je puno srce što je u „Lagatoru“.
– Hala je puna, a verujem da će i u narednim danima loznička publika pokazati zašto je najbolja i zašto je „Lagator“ hram boksa. Trudili smo se i želeli da Loznica bude domaćin jednog ovakvog takmičenja. Odabrali smo Loznicu, imamo veliku podršku od gradske uprave, gradonačelnice, Ministarstva sporta, predsednika Srbije, velikog broja naših sponzora, kao i TV Arena sport, koja će pratiti sve borbe narednih dana. Ovo je Srbija u pravom svetlu i pokazaćemo zašto smo najbolji domaćini, zašto Srbija ima bokserski potencijal i zašto je Loznička publika najbolja. Pokazaćemo da je u ringu jako važno da se bokseri po završetku borbe zagrle i da tako pokažu plemenitost bokserske veštine i da nas on uči da u životu nije najvažnije koliko jako možemo da udarimo, već kolko jak udarac možemo primiti i nastaviti dalje. Naš grad, naša Srbija, naš boks idu napred bez obzira na sve udare koje primamo sa svih strana, važno je da pobeđujemo – poručio je Borovčanin.
Gradski menadžer Dejan Stalović, istakao je da mu je čast što u ime rukovodstva grada svim učesnicima može da poželi dobrodošlicu u Loznicu, grad sporta i u „Lagator“ hram sporta.
– Svim učesnicima želim da se dobro bore i da to rade časno, viteški, pošteno, upravo onako kako to boks propagira. Želim da ih zaobiđu povrede i neka najbolji pobede. Posebno želim da se zahvalim predstavnicima države, predstavnicima BSS koji su našem gradu ukazali veliko poverenje da se ovako važno takmičenje održi u Loznici. Siguran sam da ćemo vaše poverenje opravdati – rekao je Stalović.
Posle defilea predstavnika zemalja učesnica održan je prigodan program u kome su nastupili KUD Karadžić“, plesni studio „Oki Iva Doki“, reper Mihailo Šoja i pevačica Maja Berović. Takmičenje se nastavlja danas kvalifikacionim borbama od 14 i 18 časova, a ulaz je besplatan.
Izvor: loznickenovosti.com










