Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog u Vladi Republike Srbije Tomislav Žigmanov posetio je danas Gradsku organizaciju invalida rada i invalidskih penzionera u Šapcu, gde se upoznao sa bogatom delatnošću ove organizacije. Žigmanov je, u razgovoru sa predsednicom Miroslavom Savković i ženama koje se bave starim zanatima u Gradskoj organizaciji, istakao da je impresioniran naporima koje čine u programima podrške, pre svega ženama sa invaliditetom, kao i nematerijalnom kulturnom baštinom koju neguju.

On je poručio da će resorno ministarstvo u okviru svojih mogućnosti doprineti naporima da proizvodi koji čuvaju istoriju i tradiciju ovog kraja budu vidljiviji, kao i da organizacija obezbedi kontinuitet u radu. Ministar je ocenio da je najbolji način da se rad vrednih ruku ovih žena sačuva i nastavi osnivanje socijalnog preduzeća, uz neophodnu institucionalnu podršku. U skladu sa tim, Žigmanov je pozvao predsednicu Savković na predstojeći društveni dijalog, koji, na temu socijalnog preduzetništva, organizuje Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog sredinom novembra u Kragujevcu.

Savković je istakla da je kroz Gradsku organizaciju u poslednjih 15 godina postojanja posao našlo više od stotinu žena sa invaliditetom koje su bile na birou rada. U poseti Gradskoj organizaciji invalida rada i invalidskih penzionera bili su i predsednik Saveta za stvaranje podsticajnog okruženja za razvoj civilnog društva Aleksandar Prica i ekspertkinja Emina Nuredinoska.
U Šapcu su, inače, juče i danas održane dve sednice ovog savetodavnog tela Vlade Srbije, navodi se u saopštenju.











