U organizaciji šabačkog Medijskog i kulturnog centra „Artvizija“ otvoren je drugi po redu konkurs „Šabac iz mog ugla“. Zaljubljenici u format kratkog filma, ovoga puta mogu se baviti različitim temama iz oblasti kulture, sporta, istorije ili društvenog života grada.

Prijave na konkurs otvorene su do 20. novembra, a najbolje izabraće stručni žiri i publika.
– Zadovoljni smo brojem pristiglih prijava. Podsećam da se video klipovi do dva, maksimalno tri minuta, mogu poslati sve do 20. novembra. Nakon toga ćemo izvršiti selekciju i organizovati finale. Obezbedili smo i novčane nagrade zahvaljući firmi „Galeb elektroniks“. Nagrada za prvo mesto je 15.000 dinara, za drugo 10.000, a za trećeplasiranog autora kratkog filma 5.000 dinara – kaže Sara Kojić iz udruženja „Artvizija“.
Video klipovi mogu biti snimljeni telefonom ili kamerom, a radove treba poslati na mejl artvizija.kontakt@gmail.com.











